Zapraszam serdecznie do nowego grafiku w Studio 35.Z nowym rokiem usystematyzowałem nazewnictwo zajęć oraz dodałem opisy, które mam nadzieję będą jasne, czytelne i zachęcą Was do wspólnych treningów. Nowe nazwy to również nowe zestawy ćwiczeń, nowe formy. Jednak nadal oddech, ruch i precyzja to dla mnie najistotniejsze założenia w prowadzeniu zajęć. Kształcę się i rozwijam dla siebie i dla Was, więc i zajęciom prowadzonym przyda się trochę świeżości!

FREEDOM WAVE –  płynne, spokojne przejścia, łagodne proste ruchy. Zajęcia zawierają w sobie elementy delikatnego wzmocnienia, ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz stretchingu. Całości dopełnia spokojna muzyka, która w naturalny sposób komponuje się z estetyką ruchu, przepływem energii i oddechu. Proponowane przeze mnie zajęcia WAVE to dobry początek na rozpoczęcie przygody z zajęciami z cyklu body and mind! Są to zajęcia dla osób w każdym wieku, pragnących utrzymać swoje ciało w zdrowiu i harmonii. Osoby które potrzebują rozładowania negatywnych energii w sposób dynamiczny przy głośnej muzyce i grubym bicie, powinny te zajęcia omijać szerokim łukiem 😊 Dla nich przygotowałem FREEDOM WILD

FREEDOM WILD – to odpowiedź na korporacyjny bełkot! Tu możesz wyładować swoje frustracje, irytacje i zapomnieć o procedurach! To również cudowne narzędzie do pozbycia się napięcia wynikających z codziennych domowych obowiązków i nie do końca udanych relacji. Zapewniam Cię, że po powrocie do domu mąż wyda Ci się ideałem, a gadanie żony będzie jak dobre radio 😊. Duża intensywność zajęć,  dynamika, interwał. WILD to również muzyka, która pozwala zapomnieć o otacząjącym Cię świecie, której możesz się poddać, by pokonać to ,co w treningu wydaje Ci się już prawie niemożliwe! Podczas tego treningu funkcjonalnego dotykamy piekła. Pomimo tempa nie zapominamy o technice i podstawach zdrowego treningu! Całości treningu dopełni stretching statyczny i chwila relaksacji na macie!

FREEDOM FLEX –  te zajęcia to remedium odpowiedź na problemy praktycznie każdego. Od sportowca do kanapowca! Podczas zajęć, używając technik jogowych lub pilatesowych, pozwalamy przez sekwencje ruchów doprowadzić nasze ciało do zwiększenia temperatury i poprawy krążenia, by następnie na chwilę zatrzymać się w ruchu i rozciągnąć konkretne grupy mięśniowe, pasma powięziowe! To doskonałe zajęcia zarówno dla biegaczy, jak i kulturystów. To również ćwiczenia wręcz idealne dla „przeciętnego Kowalskiego”, któremu dokuczają różnego rodzaju bóle związane z przeciążeniami, pracą czy wszechobecnym stresem!

FREEDOM ROCK – to zdecydowanie jedna z piękniejszych i bezpieczniejszych form wzmacniających ciało dla ludzi pragnących wyzwań mentalno-cielesnych!   To walka z własnym słabościami i niedoskonałościami! Tutaj ruch dynamiczny przeplatamy ruchem spokojnym bądź formą statyczną. Wszystkie połączenia sekwencji ruchu mogą z tej samej lekcji prowadzić do budowy siły, poprawy kondycji oraz zwiększenia wytrwałości w utrzymaniu pozycji statycznych. Ćwiczenia nie są skomplikowane, jednak wymagają wcześniejszego przygotowania fizycznego. Dużo pracy w podporach i na obręczy barkowej może okazać się nie do przejścia dla osób z problemami fizycznymi szczególnie, gdy dokuczają Ci  nadgarstki i bóle barków. Pamiętaj jednak, żeby zawsze próbować nowych rzeczy. Dla osób poczatkujących zawsze znajdę alternatywę, która pozwoli dokończyć lekcję bez urazu i kontuzji!

FREEDOM BACK  to ulga dla Twoich pleców. Forma prostych zajęć wzmacniająco-rozciągających. Pamiętajmy jednak ,że każdy z nas ma inna historię którą nosi na swoich przysłowiowych barkach. Problem bólu pleców potrafi być złożony i dlatego warto skonsultować swój problem z fizjoterapeutą, osteopatą czy lekarzem, jeśli jest on faktycznie uciążliwy lub dotkliwy. Nie wszystkie ćwiczenia są dobre dla wszystkich! Warto wiedzieć, co można, a czego nie, by bezpiecznie brać udział w treningach. Jeżeli nigdy wcześniej nie konsultowałeś swoich problemów z terapeutą, zgłaszaj proszę podczas zajęć każdy swój dyskomfort lub ból. Postaram Ci się pomóc! Warto również podkreślić, że ciało to system naczyń połączonych. Dlatego ćwiczenia na tych zajęciach nie ograniczają się tylko do pracy z plecami.

FREEDOM BALL – lubimy zabawki i gadżety czyż nie? Dodatkowo jeśli mają one urozmaicać, pomagać czy zwiększyć efektywność naszego treningu, to tym bardziej. Pod nazwą BALL ukryty jest trening z piłką. Piłki mamy i małe i duże, a każda z nich ma odmienne zastosowanie. Ćwiczenia z piłkami dają nam możliwość poprawy mięśni posturalnych czyli głębokich. Praca w pozycjach niestabilnych zwiększa zatem wysiłek, jaki należy włożyć w wykonaną pracę. Spokojne zajęcia przy spokojnej muzyce pozwolą na zabawę z własnym ciałem i ze swoimi słabościami.

FREEDA – to zajęcia które stworzyłem na bazie swoich wieloletnich doświadczeń z tańcem współczesnym,  jogą  i  pilatesem. Przez wiele lat byłem również związany ze szkołą BODYART, która również miała wpływ na proponowane przeze mnie zajęcia. Płynne przejścia z pozycji do pozycji, powtarzalność sekwencji powoduje rozwój zarówno pamięci ruchowej, jak i wzmocnienie ciała. Muzyka, która towarzyszy zajęciom, dopełnia całości, tworząc choreografię miłą dla samego uczestnika zajęć oraz osób postronnych. Świadomie proponuję te zajęcia, ponieważ wiem z doświadczenia, że osoby dla których taniec był zawsze wyzwaniem, tu mogą poczuć się wolne i spełnione.